| Produktbeskrivning | StarTech.com Industrial 5 Port Gigabit PoE Switch, 30W, Power Over Ethernet Switch, Hardened GbE PoE+ Unmanaged Switch, Rugged High Power Gigabit Network Switch IP-30 Housing/-40 C to 75 C - Gigabit Ethernet PoE (IESC1G50UP) - Switch - ohanterad - 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 - DIN-skenmonterbar, väggmonterbar - PoE+ (120 W) - likström |
| Typ av enhet | Switch - 5 portar - ohanterad |
| Undertyp | Gigabit Ethernet |
| Portar | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 |
| PoE (Power Over Ethernet) | PoE+ |
| PoE-budget | 120 W |
| Jumbo Frame-support | 9KB |
| Funktioner | Flödeskontroll, fullt duplexläge, robust, 2KV ESD Protector, Back Pressure Support, MDI-X |
| Standarder som följs | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at |
| Strömtillförsel | Likström 48 - 56 V |
| Dimensioner (BxDxH) | 8.15 cm x 10.4 cm x 3.2 cm |
| Vikt | 150.6 g |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |