| Produktbeskrivning | HP Elite t660 - Tunn klient - SFF 1 x U-Series U300E / upp till 4.3 GHz - RAM 8 GB - flash 32 GB - eMMC - UHD Graphics - Gigabit Ethernet - HP ThinPro - skärm: ingen |
| Typ | Tunn klient - SFF |
| Lokalisering | Språk: finska, svenska / region: Finland, Sverige |
| Processor | 1 x Intel U-Series U300E / 1.1 GHz (upp till 4.3 GHz, (5-core) |
| Huvudfunktioner för processor | Hyper-Threading-teknik, Intel Smart Cache |
| Cacheminne | 8 MB L3-cache |
| Cache/processor | 8 MB |
| RAM | 8 GB (installerad) / 32 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Hårddisk | Flash 32 GB - M.2 - eMMC |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Grafikstyrenhet | Intel UHD Graphics |
| Nätverksfunktioner | 1GbE |
| Medföljande OS | HP ThinPro |
| Medföljande programvara | Mozilla Firefox, HP Easy Tools, HP Device Manager, HP ThinUpdate, HP True Graphics, HP Easy Shell, HP Write Manager, Microsoft Azure Virtual Desktop |
| Dimensioner (BxDxH) | 3.5 cm x 20 cm x 20 cm |
| Vikt | 1.2 kg |
| Miljöstandarder | TCO Certified Desktops 9, ENERGY STAR-godkänd |
| Koldioxidavtryck | 170 kg koldioxidutsläpp |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - material och tillverkning - 1 år |