| Produktbeskrivning | Apple Mac Studio - USFF M2 Ultra - RAM 64 GB - SSD 1 TB - M2 Ultra 60-core GPU - Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 - macOS Ventura 13.0 - skärm: ingen - silver |
| Typ | PC - USFF |
| Lokalisering | Språk: danska / region: Danmark |
| Processor | Apple M2 Ultra (24-core) |
| Huvudfunktioner för processor | 2 videoavkodningsmotorer, 4 videokodningsmotorer, 4 ProRes kodnings- och avkodningsmotorer |
| Neural processor enhet (NPU) | 32-core Neural Engine |
| RAM | 64 GB |
| Hårddisk | SSD 1 TB |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Kortläsare | Ja |
| Grafikstyrenhet | Apple M2 Ultra 60-core |
| Digitala videostandarder som stöds | H.264, HEVC, ProRes, ProRes RAW |
| Nätverksfunktioner | 1GbE, 802.11a, 10GbE, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, 5GbE, 2.5GbE, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 |
| Strömtillförsel | (50/60 Hz) |
| Medföljande OS | Apple macOS Ventura 13.0 |
| Medföljande programvara | Apple iMovie, Apple Safari, Apple GarageBand, Photo Booth, Apple Time Machine, Apple FaceTime, Apple Preview, Post, Kartor, Foton, Påminnelser, App Store, Musik, Kontakter, Aktier, Anteckningar, Kalender, Siri, Messages, Dictation, Apple Keynote, Apple Pages, Apple Numbers, News, Voice Memos, Podcasts, Home, Apple TV, Find My, Apple Books, Apple Shortcuts, Apple QuickTime Player, Apple Freeform |
| Färg | Silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 19.7 cm x 19.7 cm x 9.5 cm |
| Vikt | 3.6 kg |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år Tekniskt stöd - telefonrådgivning - 90 dagar |