| Produktbeskrivning | HP Workstation Z4 G6i - Tower 4U - 1 x Xeon 634 / upp till 4.6 GHz - RAM 64 GB - SSD 1 TB - HP Z Turbo Drive - ingen grafik - Win 11 Pro - skärm: ingen - tangentbord: hela norden - Smart Buy - med HP 3 års Fjärrsupport med Predictive Detection Alerts för stationära datorer |
| Typ | Arbetsstation - tower |
| Kombinerade tjänster | HP 3 års Fjärrsupport med Predictive Detection Alerts för stationära datorer |
| Höjd (U-format) | 4U |
| Lokalisering | Språk: danska, norska, finska, svenska / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Processor | 1 x Intel Xeon 634 (upp till 4.6 GHz, (12-core) |
| Huvudfunktioner för processor | Intel Turbo Boost Technology, 24 trådar |
| Cacheminne | 48 MB L3-cache |
| Cache/processor | 48 MB |
| RAM | 64 GB DDR5 SDRAM - icke ECC |
| Hårddisk | SSD 1 TB - PCI Express 5.0 - M.2 - HP Z Turbo Drive |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Grafikstyrenhet | Ingen grafik |
| Nätverksfunktioner | 10Mb LAN |
| Tangentbord | Hela norden |
| Medföljande OS | Windows 11 Pro |
| Medföljande programvara | HP Remote Graphics Software, HP Support Assistant, HP PC Hardware Diagnostics UEFI, HP Secure Erase, HP BIOSphere, HP Sure Click, HP Sure Run, HP Sure Recover, HP Sure Sense, HP Sure Admin, HP Smart Support, HP Platform Certificate, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Sure Start, HP Anyware Pro |
| Dimensioner (BxDxH) | 17.5 cm x 46.99 cm x 43.82 cm |
| Vikt | 13.8 kg |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | HP Smart Buy |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd |