| Produktbeskrivning | HP Workstation Z2 G1i - Tower 4U - 1 x Core Ultra 7 265K / upp till 5.5 GHz - vPro Enterprise - RAM 64 GB - SSD 1 TB - NVMe - RTX PRO 2000 Blackwell - Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), Bluetooth 5.4 - Win 11 Pro - skärm: ingen - svart - Smart Buy |
| Typ | Arbetsstation - tower |
| Plattformsteknik | Intel vPro Enterprise |
| Höjd (U-format) | 4U |
| Lokalisering | Språk: tyska / region: Tyskland |
| Processor | 1 x Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 265K / 3.9 GHz (upp till 5.5 GHz, (20-core) |
| Processor-socket | LGA1851-uttag |
| Huvudfunktioner för processor | Intel Turbo Boost Technology 2, Intel Turbo Boost Max 3.0, Intel Smart Cache, 20 trådar |
| Neural processor enhet (NPU) | Intel AI Boost - upp till 13 TOPS |
| Cacheminne | 30 MB L3-cache |
| Cache/processor | 30 MB |
| RAM | 64 GB (installerad) / 256 GB (max) - DDR5 SDRAM - icke ECC |
| Kontrollerkort | SATA/NVMe (SATA 6Gb/s / PCIe 4.0 x4 (NVMe)) |
| Hårddisk | SSD 1 TB - PCI Express 5.0 - M.2 - NVM Express (NVMe) |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Konfigurering av flera GPU | 1 enkelt GPU-kort/integrerad GPU |
| Grafikstyrenhet | NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell / Intel Graphics - upp till 8 TOPS |
| Videominne | 16 GB GDDR7 SDRAM |
| Nätverksfunktioner | 1GbE, 802.11a, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 7, Bluetooth |
| Strömtillförsel | (50/60 Hz) |
| Medföljande OS | Windows 11 Pro |
| Medföljande programvara | HP Support Assistant, myHP, WPS Office, Beröringspunktsanpassare för kommersiell, HP UEFI BIOS Certification level 2.7B, HP PC Hardware Diagnostics Windows, HP Notifications, HP Desktop Support Utilities, HP Documentation, HP Client Catalog (avgiftsfri hämtning), HP Cloud Recovery, HP Driver Packs, HP-kundhantering, bibliotek (gratis nedladdning), HP System Software Manager (gratis nedladdning), HP BIOS Configuration Utility (avgiftsfri hämtning), HP Image Assistant (gratis nedladdning) |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 17.5 cm x 42.6 cm x 38.8 cm |
| Vikt | 8.6 kg |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | HP Smart Buy |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - material och tillverkning - 1 år - på platsen |