| Produktbeskrivning | HP OmniBook 7 Laptop 14-fr0075no - AI PC - Intel Core Ultra 7 - 255H / upp till 5.1 GHz - Win 11 Home - Arc Graphics 140T - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14" OLED 1920 x 1200 (2K) - Wi-Fi 7, Bluetooth - glaciärsilver aluminium - kbd: hela norden |
| Typ av produkt | Notebook - AI PC |
| Operativsystem | Win 11 Home - Danska / engelska / finska / norska / svenska |
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Serie 2) - 255H / 2 GHz, upp till 5.1 GHz / 24 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | Intel AI Boost - upp till 13 TOPS |
| Minne | 32 GB LPDDR5 (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 512 GB SSD - NVMe |
| Display | 14" OLED 1920 x 1200 / 2K |
| Grafik | Intel Arc Graphics 140T - upp till 74 TOPS |
| Tangentbord | Hela norden |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Batteri | 4-cells - upp till 21.75 timmar |
| Färg | Glaciärsilver aluminium |
| Dimensioner (BxDxH) | 31.4 cm x 22.65 cm x 1.49 cm |
| Vikt | 1.41 kg |
| Lokalisering | Språk: norska, svenska, finska, danska / region: Norge, Sverige, Finland, Danmark |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold, EPEAT Climate+ |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - material och tillverkning - 1 år |