| Produktbeskrivning | Dell Pro 16 Plus PB16250 - Copilot+ PC - Intel Core Ultra 7 - 268V / upp till 5 GHz - vPro Enterprise - Win 11 Pro - Intel Arc Graphics 140V - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16" IPS 1920 x 1200 (Full HD Plus) - NFC, Wi-Fi 7 - 5G-uppgraderingsbar - silverplatina - BTS - med 1 års grundläggande på plats |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC |
| Operativsystem | Win 11 Pro |
| Plattformsteknik | Intel vPro Enterprise |
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Serie 2) - 268V / 2.2 GHz, upp till 5 GHz / 12 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | Intel AI Boost - upp till 48 TOPS |
| Minne | 32 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 512 GB SSD - NVMe |
| Display | 16" WLED 1920 x 1200 / Full HD Plus @ 60 Hz - 142 ppi |
| Grafik | Intel Arc Graphics 140V - upp till 66 TOPS |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | Bluetooth, NFC, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Trådlöst bredband (WWAN) | 5G-uppgraderingsbar |
| Batteri | 3-cells |
| Säkerhet | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeravtrycksläsare, smartkortsläsare, kontaktlös smartkortsläsare |
| Färg | Silverplatina |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.8 cm x 25.14 cm x 2.135 cm |
| Vikt | 1.84 kg |
| Typ av prissättning | Build To Stock (BTS) |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | Dell Smart Selection |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold, EPEAT Climate+ |
| Koldioxidavtryck | 116 kg koldioxidutsläpp |
| Kombinerade tjänster | 1 års grundläggande på plats |