| Produktbeskrivning | Dell Pro 15 Essential PV15265 - AI PC - AMD Ryzen 5 - 130 / upp till 4.55 GHz - Win 11 Pro - Radeon 660M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 15.6" 1920 x 1080 (Full HD) - Wi-Fi 6 - kolsvart - BTS - med 15 månaders grundläggande platsservice efter fjärrdiagnos med endast hårdvarustöd - Disti SnS |
| Typ av produkt | Notebook - AI PC |
| Operativsystem | Win 11 Pro |
| Processor | AMD Ryzen 5 130 / 2.9 GHz, upp till 4.55 GHz / 16 MB Cache |
| Minne | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Lagring | 512 GB SSD - NVMe |
| Display | 15.6" 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz - 141 ppi |
| Grafik | AMD Radeon 660M |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Batteri | 3-cells |
| Egenskaper | Accelerometer |
| Färg | Kolsvart |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.85 cm x 23.556 cm x 1.899 cm |
| Vikt | 1.66 kg |
| Typ av prissättning | Build To Stock (BTS) |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | Dell Smart Selection |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Silver, EPEAT Climate+ |
| Koldioxidavtryck | 113 kg koldioxidutsläpp |
| Kombinerade tjänster | 15 månaders grundläggande platsservice efter fjärrdiagnos med endast hårdvarustöd - Disti SnS |