| Produktbeskrivning | Dell Pro 14 Plus PB14250 - Copilot+ PC - Intel Core Ultra 5 - 238V / upp till 4.7 GHz - vPro Enterprise - Win 11 Pro - Arc Graphics 130V - 32 GB RAM - 512 GB SSD NVMe, TLC - 14" IPS 1920 x 1200 (Full HD Plus) - NFC, Wi-Fi 7 - silverplatina - BTS - med 15 Months Basic Onsite Service after remote diagnosis with Hardware-Only Support - Disti SnS |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC |
| Operativsystem | Win 11 Pro |
| Plattformsteknik | Intel vPro Enterprise |
| Processor | Intel Core Ultra 5 (Serie 2) - 238V / 2.1 GHz, upp till 4.7 GHz / 8 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | Intel AI Boost - upp till 40 TOPS |
| Minne | 32 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 512 GB SSD - NVMe, TLC |
| Display | 14" 1920 x 1200 / Full HD Plus @ 60 Hz - 162 ppi |
| Grafik | Intel Arc Graphics 130V - upp till 53 TOPS |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | Bluetooth, NFC, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Batteri | 3-cells |
| Säkerhet | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeravtrycksläsare, smartkortsläsare, kontaktlös smartkortsläsare |
| Färg | Silverplatina |
| Dimensioner (BxDxH) | 31.35 cm x 22.4 cm x 2.12 cm |
| Vikt | 1.53 kg |
| Typ av prissättning | Build To Stock (BTS) |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | Dell Smart Selection |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold, EPEAT Climate+ |
| Koldioxidavtryck | 104 kg koldioxidutsläpp (EU) |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 0.928 W/kg (body) 0.928 W/kg (lem) |
| Kombinerade tjänster | 15 Months Basic Onsite Service after remote diagnosis with Hardware-Only Support - Disti SnS |