| Produktbeskrivning | ASUS Vivobook S16 D3607GA-SH063W - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 7 - 445 / upp till 4.6 GHz - Win 11 Home - Radeon 840M - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16" OLED 1920 x 1200 - Wi-Fi 6, Bluetooth - cool silver |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 445 / 2 GHz, upp till 4.6 GHz / 8 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | AMD Ryzen AI - upp till 50 TOPS |
| Minne | 32 GB DDR5 (1 x 16 GB + 16 GB (lödd)) |
| Lagring | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 16" OLED 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Grafik | AMD Radeon 840M |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.4 |
| Batteri | 4-cells |
| Säkerhet | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Färg | Cool silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.7 cm x 25.06 cm x 1.79 cm |
| Vikt | 1.7 kg |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd |
| Reparationsbarhetsindex | 9.6 (av 10) |