| Produktbeskrivning | ASUS VivoBook 14 F1407QA-LY081W - Copilot+ PC - Snapdragon X - X1-26-100 / upp till 2.97 GHz - Win 11 Home - Qualcomm Adreno - 16 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 14" 1920 x 1200 - Wi-Fi 6E, Bluetooth - mild blå |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | Qualcomm Snapdragon X X1-26-100 upp till 2.97 GHz / 30 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | Qualcomm Hexagon - upp till 45 TOPS |
| Minne | 16 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 14" 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Grafik | Qualcomm Adreno |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Batteri | 3-cells |
| Säkerhet | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Färg | Mild blå |
| Dimensioner (BxDxH) | 31.52 cm x 22.34 cm x 1.99 cm |
| Vikt | 1.49 kg |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd |
| Reparationsbarhetsindex | 9.5 (av 10) |