| Produktbeskrivning | ASUS Chromebook CX14 CX1405CTA-S60966 - 180 graders gångsjärnskonstruktion - Intel N-series - N50 / upp till 3.4 GHz - Chrome OS - UHD Graphics - 4 GB RAM - 128 GB eMMC - 14" 1920 x 1080 (Full HD) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - rent grå |
| Typ av produkt | Chromebook - 180 graders gångsjärnskonstruktion |
| Operativsystem | Chrome OS |
| Processor | Intel N-series N50 / 1 GHz, upp till 3.4 GHz / 6 MB Cache |
| Minne | 4 GB LPDDR5 (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 128 GB eMMC |
| Display | 14" 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz |
| Grafik | Intel UHD Graphics |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.4 |
| Batteri | 3-cells |
| Säkerhet | Titan-C Security Chip |
| Färg | Rent grå |
| Dimensioner (BxDxH) | 32.45 cm x 21.44 cm x 1.99 cm |
| Vikt | 1.39 kg |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd EPEAT Gold |
| Reparationsbarhetsindex | 8.9 (av 10) |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - hämtning och retur |