| Produktbeskrivning | Acer Chromebook Plus Spin 514 CPE594-2N - Flipputformning - Kompanio Ultra - 910 / upp till 3.62 GHz - Chrome OS - ARM Immortalis-G925 MC11 - 12 GB RAM - 256 GB SSD UFS - 14" IPS pekskärm 2880 x 1800 (WQXGA+) - Wi-Fi 7 - silverplatina - kbd: Nordisk |
| Typ av produkt | Chromebook - 2-i-1 - flipputformning |
| Operativsystem | Chrome OS |
| Processor | MediaTek Kompanio Ultra 910 upp till 3.62 GHz / 12 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | MediaTek NPU 890 - upp till 50 TOPS |
| Minne | 12 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 256 GB SSD - UFS |
| Display | 14" pekskärm 2880 x 1800 / WQXGA+ @ 60 Hz |
| Grafik | ARM Immortalis-G925 MC11 |
| Tangentbord | Nordisk |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Säkerhet | Fingeravtrycksläsare |
| Färg | Silverplatina |
| Dimensioner (BxDxH) | 31.3 cm x 23.2 cm x 1.55 cm |
| Vikt | 1.36 kg |
| Lokalisering | Region: Nordiska länderna |
| Miljöstandarder | TCO Certified Notebooks 9 |
| Koldioxidavtryck | 209 kg koldioxidutsläpp |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 1.378 W/kg (huvud (2,4Ghz)) 1.318 W/kg (kropp (5Ghz)) 1.3 W/kg (lemm (6Ghz)) |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - retur Internationella resenärer garanti - 1 år |