| Produktbeskrivning | Acer Chromebook 315 CB315-7H - Intel N-series - N50 / upp till 3.4 GHz - Chrome OS - UHD Graphics - 4 GB RAM - 128 GB eMMC - 15.6" TN 1920 x 1080 (Full HD) - Wi-Fi 6E, Bluetooth - glittrande silver - kbd: Nordisk |
| Typ av produkt | Chromebook |
| Operativsystem | Chrome OS |
| Processor | Intel N-series N50 upp till 3.4 GHz / 6 MB Cache |
| Minne | 4 GB LPDDR5 (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 128 GB eMMC |
| Display | 15.6" 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz - matt |
| Grafik | Intel UHD Graphics |
| Tangentbord | Nordisk |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Batteri | 3-cells - upp till 16 timmar |
| Färg | Glittrande silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.9 cm x 23.617 cm x 1.86 cm |
| Vikt | 1.59 kg |
| Lokalisering | Region: Nordiska länderna |
| Miljöstandarder | TCO-certifierad, generation 10, för bärbara datorer EPEAT Gold |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - retur Internationella resenärer garanti - 1 år |