| Produktbeskrivning | Acer Chromebook 314 CB314-4H - Intel N-series - N100 / upp till 3.4 GHz - Chrome OS - UHD Graphics - 4 GB RAM - 128 GB eMMC - 14" TN 1920 x 1080 (Full HD) - Wi-Fi 6E - rent silver - kbd: Nordisk |
| Typ av produkt | Chromebook |
| Operativsystem | Chrome OS |
| Processor | Intel N-series N100 upp till 3.4 GHz / 6 MB Cache |
| Minne | 4 GB LPDDR5 (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 128 GB eMMC |
| Display | 14" 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz - matt |
| Grafik | Intel UHD Graphics |
| Tangentbord | Nordisk |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | Bluetooth 5.2, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Batteri | Upp till 11.5 timmar |
| Färg | Rent silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 32.687 cm x 22.493 cm x 2.05 cm |
| Vikt | 1.52 kg |
| Lokalisering | Region: Nordiska länderna |
| Koldioxidavtryck | 240 kg koldioxidutsläpp |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 1.17 W/kg (head) 1.17 W/kg (body) 1.17 W/kg (lem) |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - retur Internationella resenärer garanti - 1 år |