| Produktbeskrivning | Acer Aspire 16 AI A16-61M - Copilot+ PC - 180 graders gångsjärnskonstruktion - AMD Ryzen 7 - 345 / upp till 4.6 GHz - Win 11 Home - 16 GB RAM - 512 GB SSD QLC - 16" OLED 1920 x 1200 - Wi-Fi 6E - stålgrå - kbd: Nordisk |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC - 180 graders gångsjärnskonstruktion |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | AMD Ryzen 7 345 / 2 GHz, upp till 4.6 GHz / 8 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | AMD Ryzen AI - upp till 50 TOPS |
| Minne | 16 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 512 GB SSD - QLC |
| Display | 16" OLED 1920 x 1200 / WUXGA |
| Tangentbord | Nordisk |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Färg | Stålgrå |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.49 cm x 25.01 cm x 1.59 cm |
| Vikt | 1.7 kg |
| Lokalisering | Region: Nordiska länderna |
| Miljöstandarder | EPEAT Gold |
| Koldioxidavtryck | 309 kg koldioxidutsläpp |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 2 W/kg (head) 2 W/kg (body) 2 W/kg (lem) |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - retur Internationella resenärer garanti - 1 år |