| Produktbeskrivning | Sharp MultiSync EA272U - LED-skärm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1926861 |
| Energiklass | Klass C |
| Egenskaper | USB 3.1 Gen 1/USB-C-nav, USB PD 90 Watt |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 vid 60 Hz |
| Pixelhöjd | 0.155 mm |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 12000:1 (dynamisk) |
| Responstid | 5 ms (normalt) |
| Färgstöd | 1.064,64 miljoner färger |
| Färgskala | 110% sRGB, 78% NTSC, 81.6% Adobe RGB |
| Inmatningsanslutningar | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Inbyggt Ethernet | Ja |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Spänning | AC 100-240 V |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (lägsta position) | 61.18 cm x 25 cm x 37.8 cm |
| Vikt | 9.2 kg |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd |
| Standarder som följs | Plug and Play, EDID-kompatibel, VESA DDCi, VESA DDC 2 Bi, EAC, ERP, ISO 9241-307 Class 1, PSB, RoHS, TUV Ergo, TUV GS, UL, C-UL, CSA |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |