| Produktbeskrivning | Sharp MultiSync EA272F - EA Series - LED-skärm - 27" - 1920 x 1080 Full HD @ 60 Hz - AH-IPS - 240 cd/m² - 1000:1 - 6 ms - HDMI, VGA, DisplayPort, USB-C - högtalare - vit |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2293395 |
| Energiklass | Klass D |
| Egenskaper | USB 3.1-hubb, USB-C hub |
| Paneltyp | AH-IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD 1920 x 1080 vid 60 Hz |
| Pixelhöjd | 0.311 mm |
| Ljusstyrka | 240 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 5000:1 (dynamisk) |
| Responstid | 6 ms (normalt) |
| Färgstöd | 16,8 miljoner färger |
| Färgskala | 102% sRGB, 75.5% Adobe RGB, 72% NTSC |
| Inmatningsanslutningar | HDMI, VGA, DisplayPort, USB-C |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, lutning, vridbar bas, pivot (rotation) |
| Spänning | AC 100-240 V |
| Färg | Vit |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (stående orientering, lägsta läge) | 35.98 cm x 25 cm x 62.84 cm |
| Vikt | 9.2 kg |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd |
| Standarder som följs | Plug and Play, EDID-kompatibel, VESA DDCi, VESA DDC 2 Bi, EAC, ERP, ISO 9241-307 Class 1, PSB, RoHS, TUV Ergo, TUV GS, UL, C-UL, CSA, FCC Klass B-certifierade, WEEE |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |