| Produktbeskrivning | ASUS ZenScreen MB169CK - LED-skärm - 16" (15.6" visbar) - bärbar - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - Mini HDMI, 2xUSB-C - svart |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 16" |
| Energiklass | Klass C |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 60 Hz |
| Pixelhöjd | 0.179 mm |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| Responstid | 5 ms (grå-till-grå) |
| Färgstöd | 262 000 färger |
| Inmatningsanslutningar | Mini HDMI, 2xUSB-C |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - utan ställ | 36 cm x 1.2 cm x 22.6 cm |
| Vikt | 780 g |
| Miljöstandarder | ENERGY STAR-godkänd |
| Standarder som följs | TUV Rheinland Flicker Free Certification, HDCP 1.4, TUV Rheinland Low Blue Light (Software Solution), Energy Star, FSC Mix |