| Produktbeskrivning | Acer UT241Y Abmihuzx - UT1 Series - LED-skärm - 24" - pekskärm - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, USB-C - högtalare - svart |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 24" - pekskärm |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/403355 |
| Energiklass | Klass E |
| Egenskaper | KVM-växel |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 75 Hz |
| Pixelhöjd | 0.28 mm |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 100000000:1 (dynamisk) |
| Responstid | 4 ms (grå-till-grå) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 72% NTSC |
| Inmatningsanslutningar | HDMI, USB-C |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 100-240 V |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 54.03 cm x 6.54 cm x 39.4 cm |
| Vikt | 6.37 kg |
| Miljöstandarder | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO-certifierad, generation 10, för displayer EPEAT Silver |
| Standarder som följs | MPR II |