| Produktbeskrivning | Nintendo Switch OLED - - Full HD - vit - Mario Kart 8 Deluxe - med Nintendo Switch 12 månaders medlemskap online |
| Kombinerad med | Nintendo Switch 12 månaders medlemskap online |
| Inkluderade spel | Mario Kart 8 Deluxe |
| Video | 1080p |
| Display | 7" färg - 1280 x 720 - pekskärm (Multi-Touch) |
| Kontroller | Joy-Con (V) vit - trådlös |
| Andra kontroll | Joy-Con (H) vit - trådlös |
| Sensorer | Accelerometer, miljöljussensor, gyrosensor |
| Media | Flashminneskort, Nintendo Switch Game Card |
| Flash-minneskort som stöds | microSD, microSDHC, microSDXC |
| Nätverk | Wi-Fi, Bluetooth 4.1, Fast Ethernet |
| Batteri | Litiumjon - 4310 mAh |
| Färg | Vit |
| Dimensioner (BxDxH) | 24.2 cm x 1.39 cm x 10.2 cm |
| Vikt | 420 g |
| Inkluderade tillbehör | Växelströmadapter, Nintendo Joy-Con Grip, Nintendo Switch Dock, 2 Joy-Con handledsremmar, HDMI-kabel |