| Produktbeskrivning | DICOTA TWO Plus - Ryggsäck för bärbar dator - 14" - 16" |
| Produkttyp | Ryggsäck för bärbar dator |
| Produktmaterial | 600D RPET |
| Återvunnet produktinnehåll | Tillverkat av 11 återvunna PET-flaskor (polyetylentereftalat) |
| Dimensioner (BxDxH) | 31 cm x 19 cm x 45 cm |
| Notebook-kompatibilitet | 16" |
| Datorstorlekar som stöds | 14" - 16" / 35.6 cm - 40.6 cm |
| Egenskaper | Vadderat fack för bärbar dator, vadderad rygg, vattenavvisande |
| Bärrem | Rem till rullväska, axelbärremmar, toppbärhandtag |
| Tillverkarens garanti | 30 års garanti |