| Produktbeskrivning | DICOTA Commuter - Ryggsäck för bärbar dator - 13" - 16" |
| Produkttyp | Ryggsäck för bärbar dator |
| Produktmaterial | 300D återvunnen polyester |
| Dimensioner (BxDxH) | 32 cm x 13 cm x 45 cm |
| Notebook-kompatibilitet | 16" |
| Datorstorlekar som stöds | 13" - 16" / 33 cm - 40.6 cm |
| Egenskaper | Vadderad rygg, kombinationslås, reflekterande remsa, tillverkat av återvunna plastflaskor |
| Bärrem | Justerbara vadderade axelremmar, toppbärhandtag |
| Tillverkarens garanti | 30 års garanti |