| Produktbeskrivning | Brother TD-4455DNWB - Etikettskrivare - direkt termisk - Rulle (11,8 cm) - 203 dpi - upp till 203 mm/sek - USB-C, LAN, seriell, Bluetooth LE |
| Typ av skrivare | Etikettskrivare - direkt termisk - svartvit |
| Vikt | 2.12 kg |
| Max. mediestorlek | Rulle (11,8 cm) |
| Min. mediestorlek (standard) | 19 mm x 6.4 mm |
| Utskriftshastighet | Upp till 203 mm/sek |
| Maxupplösning (svart/vit) | 203 dpi |
| Gränssnitt | USB-C, LAN, seriell, Bluetooth LE |
| RAM installerat (max) | 256 MB |
| Installerat flash-minne (max) | 64 MB |
| Språksimulering | EPSON ESC/P, ZPL II, DPL, EPL2, Comtec Printer Control Language (CPCL) |
| Streckkoder | Codabar, Code 128, Kod 39, EAN-13, EAN-8, GS1 DataBar, GS1-128, UCC/EAN-128, ITF 2 av 5, MSI, Postnet, UPC-A, UPC-E, Intelligent Mail Barcode, PDF417, QR-kod, Data Matrix, Aztec |
| Mediatyp | Kvittopapper, papper i löpande bana, löpande etiketter, matrisskurna etiketter, flikar, handledsband |
| Teckensnitt | San Diego, Gothic B, Gothic, Brougham, Brussels, Helsinki |
| Egenskaper | Transmissiv mediesensor, reflektiv mediesensor |
| Nätverk | Printserver |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V |
| Systemkrav | Windows 10, Windows 11, Linux, Microsoft Windows Server 2022, Microsoft Windows Server 2019, Microsoft Windows Server 2016, Apple iOS 15 eller senare, Microsoft Windows Server 2025, Android 8.0 (Oreo) eller senare |
| Dimensioner (BxDxH) | 18 cm x 22.4 cm x 15.5 cm |