| Produktbeskrivning | Zyxel GS-100 series GS-105B - Version 5 - switch - ohanterad - 5 x 10/100/1000 - skrivbordsmodell, väggmonterbar |
| Typ av enhet | Switch - 5 portar - ohanterad |
| Undertyp | Gigabit Ethernet |
| Portar | 5 x 10/100/1000 |
| Prestanda | Växlingskapacitet: 10 GB/s Vidarebefordringsfrekvens: 7.4 Mpps |
| Kapacitet | Paketets bufferstorlek: 128 KB |
| MAC Address Table Size | 2K poster |
| Jumbo Frame-support | 9KB |
| Funktioner | Flödeskontroll, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), fullt duplexläge, QoS |
| Standarder som följs | IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3 |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensioner (BxDxH) | 8.25 cm x 4.68 cm x 2.4 cm |
| Vikt | 110 g |