| Produktbeskrivning | Ericsson Cradlepoint E400-5GE-GL - Trådlös router - WWAN 2.5GbE, Wi-Fi 7 flera band - 5G, 4G - med 5 års NetCloud Enterprise Branch Essentials-plan - för P/N: 170921-000, 170923-000, 170924-000, 170925-000 |
| Typ av enhet | Trådlös router - trådlöst mobilmodem |
| Modell | Skrivbordsmodell |
| Servicepaket | 5 års NetCloud Enterprise Branch Essentials-plan |
| Cellulärt protokoll | WCDMA, UMTS, HSPA+, 5G FR1, 4G LTE |
| Generation | 5G, 4G |
| Mobilband | 5G n1, 5G n20, 5G n28, 5G n3, 5G n38, 5G n40, 5G n41, 5G n5, 5G n7, 5G n77, 5G n78, 5G n8, HSPA+ B1, HSPA+ B5, HSPA+ B8, LTE B1, LTE B20, LTE B28, LTE B3, LTE B32, LTE B38, LTE B40, LTE B41, LTE B42, LTE B43, LTE B5, LTE B7, LTE B8 |
| Datalänkprotokoll | 2.5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11b |
| Frekvensband | 2,4 GHz/5 GHz/6 GHz |
| Prestanda | Tillståndskänslig genomströmning i brandvägg: 1,9 Gbit/s VPN-kapacitet (IPSec): 300 Mbps Maximal genomströmning (2,4 GHz): 688 Mbps Maximal genomströmning (5 GHz): 2882 Mbps Maximal genomströmning (6 GHz): 5764 Mbps |
| Kapacitet | Nätverkslicenser för VPN-tunnlar: 20 Samtidiga TCP-sessioner: 130000 Typiskt klientantal: 50 VLAN-stöd: upp till 250 |
| Funktioner | 4x4 MU-MIMO-teknologi, stöd för DFS, passiv GNSS, Tri-Band, säkerhetslås (kompatibel med Kensington-säkerhetslås), SecureBoot, 3GPP Version 17, eSIM-stöd, 4x4 MIMO-teknik, SMS |
| Standarder som följs | IEEE 802.11k, IEEE 802.11v |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V |
| Dimensioner (BxDxH) | 30.9 cm x 14.1 cm x 5.3 cm |
| Vikt | 940 g |
| Lokalisering | Resten av världen |
| Tillverkarens garanti | Begränsad livstidsgaranti |
| Designat för | P/N: 170921-000, 170923-000, 170924-000, 170925-000 |