| Produktbeskrivning | Ericsson Cradlepoint E400-5GE-AM - Trådlös router - WWAN 2.5GbE, Wi-Fi 7 flera band - 5G, 4G - med 5 års NetCloud Enterprise Branch Essentials- och Advanced-planer - för P/N: 170921-000, 170923-000, 170924-000, 170925-000 |
| Typ av enhet | Trådlös router - trådlöst mobilmodem |
| Modell | Skrivbordsmodell |
| Servicepaket | 5 års NetCloud Enterprise Branch Essentials- och Advanced-planer |
| Cellulärt protokoll | 5G Sub-6 Ghz, LTE CAT20, 5G FR1, LTE Advanced Pro |
| Generation | 5G, 4G |
| Mobilband | 5G n12, 5G n13, 5G n14, 5G n2, 5G n25, 5G n26, 5G n29, 5G n30, 5G n38, 5G n41, 5G n48, 5G n5, 5G n66, 5G n7, 5g n70, 5G n71, 5G n77, 5G n78, LTE B12, LTE B13, LTE B14, LTE B17, LTE B2, LTE B25, LTE B26, LTE B29, LTE B30, LTE B38, LTE B4, LTE B41, LTE B42, LTE B43, LTE B48, LTE B5, LTE B66, LTE B7, LTE B71 |
| Datalänkprotokoll | 2.5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11be (Wi-Fi 7), IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11b |
| Frekvensband | 2,4 GHz/5 GHz/6 GHz |
| Prestanda | Tillståndskänslig genomströmning i brandvägg: 1,9 Gbit/s VPN-kapacitet (IPSec): 300 Mbps Maximal genomströmning (2,4 GHz): 688 Mbps Maximal genomströmning (5 GHz): 2882 Mbps Maximal genomströmning (6 GHz): 5764 Mbps |
| Kapacitet | Nätverkslicenser för VPN-tunnlar: 20 Samtidiga TCP-sessioner: 130000 Typiskt klientantal: 50 VLAN-stöd: upp till 250 |
| Funktioner | 2x2 MU-MIMO-teknologi, stöd för DFS, passiv GNSS, Tri-Band, säkerhetslås (kompatibel med Kensington-säkerhetslås), SecureBoot, 3GPP Version 17, eSIM-stöd, 4x4 MIMO-teknik, SMS |
| Standarder som följs | IEEE 802.11k, IEEE 802.11v |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V |
| Dimensioner (BxDxH) | 30.9 cm x 14.1 cm x 5.3 cm |
| Vikt | 940 g |
| Lokalisering | Resten av världen |
| Tillverkarens garanti | Begränsad livstidsgaranti |
| Designat för | P/N: 170921-000, 170923-000, 170924-000, 170925-000 |