| Produktbeskrivning | SteelSeries Arctis Nova Pro Omni - Headsetsystem - fullstorlek - Bluetooth/radiofrekvens 2,4 GHz - trådlös - aktiv brusradering - midnattsblå |
| Typ av produkt | Trådlöst headsetsystem - Bluetooth/radiofrekvens 2,4 GHz - trådlös |
| Kompatibilitet | Mac, Meta Quest 2, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows, Nintendo Switch, Nintendo Switch 2, iPhone, Android, Meta Quest 3 |
| Rekommenderad användning | Spelkonsol, bärbar elektronik, dator |
| Gaming | Ja |
| Färg | Midnattsblå |
| Hörlursmodell | Fullstorlek |
| Anslutningsteknik | Trådlös |
| Trådlös teknik | Bluetooth/radiofrekvens 2,4 GHz |
| Bluetoothversion | Bluetooth 5.3 |
| Ljudutgångsläge | Stereo |
| Ljudeffekter | 360° rumsligt ljud |
| Ljudspecifikationer | Frekvensrespons 10 - 40000 Hz - Sensitivitet 98 dB |
| Impedans | 38 ohm |
| Active Noise Canceling | Ja |
| Mikrofon | Bom |
| Operativt läge för mikrofon | Rundstrålande |
| Brusreducerande mikrofon | Ja |
| Kontroller | Volym, ström på/av, parningsläge, chattmixkontroller, Bluetooth, stänga av ljud |