| Produktbeskrivning | ASUS ROG Harpe II Ace - Mus - högerhänt - optisk - 6 knappar - trådlös, kabelansluten - USB 2.0, 2.4 GHz, Bluetooth 5.1 - trådlös USB-mottagare - röd |
| Typ av enhet | Mus |
| Anslutningsteknik | Trådlös, kabelansluten - USB 2.0, 2.4 GHz, Bluetooth 5.1 |
| Färg | Röd |
| Inriktning | Högerhänt |
| Dimensioner (BxDxH) | 3.97 cm x 12.61 cm x 6.39 cm |
| Vikt | 48 g |
| Trådlös mottagare | Trådlös USB-mottagare |
| Teknik för rörelsedetektering | Optisk |
| Antal knappar | 6 |
| Rörelseupplösning | 42000 dpi |
| Prestanda | 100 miljoner klick, 750 tum per sekund, 50 G maximal acceleration, pollinghastighet: 8000 Hz via USB, pollinghastighet: 8000 Hz via trådlöst |
| Gaming | Ja |
| Egenskaper | ROG AimPoint optisk sensor, ASUS Aura Sync RGB LED, ROG Paracord-kabel, ROG SpeedNova trådlös teknik, ROG-mikrobrytare, sensor för spårning på glas, 100 % PTFE-mustassar, inbyggt minne, uttag för trådlös mottagare |
| Kabellängd | 2 m |
| Operativsystem erfordras | Windows 10, Windows 11 |