| Produktbeskrivning | Tascam - Strömadapter - 2 A (USB) - på kabel: Micro-USB, DC-uttag för ström, USB-C - för Tascam DR-05, 07, 10, 100, 22, 40, 44, 60, 70, 701, US-1x2, 1x2HR |
| Typ av produkt | Strömadapter |
| Dimensioner (BxDxH) | 3.8 cm x 3.1 cm x 5.8 cm |
| Vikt | 53 g |
| Lokalisering | Europa, Storbritannien, Korea, Oceanien |
| Typ av utkontakt | USB - på kabel: Micro-USB, DC-uttag för ström, USB-C |
| Nätspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Tillförd spänning | 5 V |
| Max elektrisk ström | 2 A |
| Kablar | USB-C till USB-A-kabel Mikro-USB till USB-kabel Likströmsuttag till USB-kabel |
| Tillverkarens garanti | 1 års garanti |
| Designat för | Tascam DR-05, DR-05X, DR-07mkll, DR-07X, DR-100MKII, DR-100mkIII, DR-10L, DR-10SG, DR-10X, DR-22WL, DR-40, DR-40X, DR-44WL, DR-60DmkII, DR-701D, DR-70D, US-1x2, US-1x2HR |