| Produktbeskrivning | Black Box Power Switch Master - Kraftkontrollenhet (kan monteras i rack) - AC 230 V - Ethernet 10/100, RS-232, RS-485 - utgångskontakter: 8 - Storbritannien - med 2 års dubbel diamantgaranti |
| Typ av enhet | Kraftkontrollenhet - kan monteras i rack |
| Servicepaket | 2 års dubbel diamantgaranti |
| Vikt | 2 kg |
| Lokalisering | Storbritannien |
| Inspänning | AC 230 V |
| Utspänning | AC 230 V |
| Inmatningsanslutningar | 2 x ström IEC 60320 C14 10A |
| Utdatakontakter | 8 x power IEC 60320 C13 10 A |
| Nätverk | Ethernet 10/100, RS-232, RS-485 |
| Protokoll för administration på distans | HTTP, DHCP |
| Dimensioner (BxDxH) | 43.7 cm x 10.7 cm x 4.2 cm |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |