| Produktbeskrivning | APC NetShelter - Omkopplare för automatisk överföring (kan monteras i rack) - AC 207-253 V - 3700 VA - 1-fas - Ethernet 10/100/1000, USB - utgångskontakter: 9 - 1U - 2.44 m sladd - svart |
| Typ av enhet | Omkopplare för automatisk överföring - kan monteras i rack |
| Sladdlängd | 2.44 m |
| Stativstorlek | 1U |
| Vikt | 3.74 kg |
| Ingångskablage | 1-fas |
| Inspänning | AC 207-253 V |
| Utspänning | AC 230 V |
| Effektkapacitet | 3700 VA |
| Inmatningsanslutningar | Ström IEC 60320 C20 16A |
| Utdatakontakter | 9 x power IEC 60320 C13 1 x ström IEC 60320 C19 |
| Nätverk | Ethernet 10/100/1000, USB |
| Inkluderade tillbehör | Monteringssats, rackmonteringskonsoler |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 43.2 cm x 23.6 cm x 4.4 cm |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |