| Produktbeskrivning | APC EasyPDU EPDU1116MBO - Kraftdistributionsenhet (kan monteras i rack) - mäts vid uttag - AC 200/208/230 V - 3680 VA - 1-fas - Ethernet 10/100, RS-485, serial - ingång: IEC 60309 2P+E - utgångskontakter: 24 (20 x IEC 60320 C13, 4 x IEC 60320 C19) - 0U - 3 m sladd - svart |
| Typ av enhet | Kraftdistributionsenhet - kan monteras i rack |
| Sladdlängd | 3 m |
| Stativstorlek | 0U |
| Vikt | 6.37 kg |
| Ingångskablage | 1-fas |
| Inspänning | AC 200/208/230 V |
| Utspänning | AC 230 V |
| Effektkapacitet | 3680 VA |
| Inmatningsanslutningar | 1 x ström IEC 60309 2P+E |
| Utdatakontakter | 20 x power IEC 60320 C13 4 x ström IEC 60320 C19 |
| Nätverk | Ethernet 10/100, RS-485, serial |
| Protokoll för administration på distans | SNMP 1, SNMP 2, SNMP 3 |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 5.5 cm x 5.6 cm x 180 cm |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |