| Produktbeskrivning | ZALMAN CNPS-9X PERFORMA - Processorkylare - (för: LGA1700, LGA1200, LGA115x Socket, AM4, AM5) - aluminium och koppar - 120 mm - svart |
| Produkttyp | Processorkylare |
| Förpackningens innehåll | Distanser, skruvar, fläktklämmor, termisk pasta |
| Färg | Svart |
| Kompatibilitet | LGA1700 Socket, LGA1200 Socket, LGA115x Socket, Socket AM4, Socket AM5 |
| Kylarmaterial | Aluminium och koppar |
| Fläktdiameter | 120 mm |
| Fläkthöjd | 25 mm |
| Fläktlager | Hydro Bearing |
| Rotationshastighet | 700-1800 varv/min |
| Luftflöde | 61.36 cfm |
| Bullernivå | 28 dBA |
| Starkströmskontakt | 4-stifts fläktkontakt |
| Märkspänning | 12 V |
| Egenskaper | 4 värmerör, TDP upp till 180 W, Stöd för PVM (Pulse-width modulation), antivibrationsgummidynor, DTH(Direct Touch Heat-pipe) Base, virvelfläkt |
| Produktmaterial | Rent aluminium, ren koppar |
| Vikt | 680 g |