| Produktbeskrivning | Thermaltake Frio Extreme Silent 14 Dual - Processorkylare - (för: LGA775, LGA1156, AM2, AM2+, LGA1366, AM3, LGA1155, AM3+, LGA2011, FM1, FM2, LGA1150) - aluminium med kopparbas - 140 mm |
| Produkttyp | Processorkylare |
| Kompatibilitet | LGA775 Socket, LGA1156 Socket, Socket AM2, Socket AM2+, LGA1366 Socket, Socket AM3, LGA1155 Socket, Socket AM3+, LGA2011 Socket, Socket FM1, Socket FM2, LGA1150 Socket |
| Kylarmaterial | Aluminium med kopparbas |
| Antal fläktar | Dubbla |
| Fläktdiameter | 140 mm |
| Fläkthöjd | 25 mm |
| Rotationshastighet | 500 - 1200/300 - 700 vpm |
| Luftflöde | 84,82 cfm |
| Bullernivå | 12 - 19.2 dBA |
| Starkströmskontakt | 4-stifts fläktkontakt |
| Märkspänning | 12 V |
| Dimensioner (BxDxH) | 15.1 cm x 14.82 cm x 16 cm |
| Vikt | 1.23 kg |