| Produktbeskrivning | Noctua NH-U9S - Processorkylare - (för: LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150, LGA2066, LGA2011-0, LGA2011-3 (Square ILM), AM4, AM5) - aluminium och koppar - 92 mm |
| Produkttyp | Processorkylare |
| Förpackningens innehåll | Termisk pasta, Lågbrusadapter (L.N.A.), SecuFirm2 Mounting Kit, metallfodralemblem |
| Kompatibilitet | LGA1700 Socket, LGA1200 Socket, LGA1156 Socket, LGA1155 Socket, LGA1151 Socket, LGA1150 Socket, LGA2066 Socket, LGA2011-0 Socket, LGA2011-3 (Square ILM) Socket, Socket AM4, Socket AM5 |
| Kylarmaterial | Aluminium och koppar |
| Fläktdiameter | 92 mm |
| Fläkthöjd | 25 mm |
| Fläktlager | SSO2-lager |
| Rotationshastighet | 400-2000 rpm |
| Luftflöde | 46,4 cfm |
| Bullernivå | 22.8 dBA |
| Starkströmskontakt | 4-stifts fläktkontakt |
| Märkspänning | 12 V |
| Egenskaper | Stöd för PVM (Pulse-width modulation) |
| Dimensioner (BxDxH) | 9.5 cm x 6.8 cm x 12.5 cm |
| Vikt | 618 g |
| Tillverkarens garanti | 6 års garanti |