| Produktbeskrivning | Noctua NH-D15 G2 - Processorkylare - (för: AM5, AM4, LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1156, LGA1155, LGA1151, LGA1150) - kopparbas och värmerör med aluminiumkylflänsar - 140 mm |
| Produkttyp | Processorkylare |
| Förpackningens innehåll | 2 NF-A14x25r G2 PWM premiumfläktar, 2 Low-Noise Adapters (L.N.A.), 4-stifts PWM Y-kabel, NT-H2 termisk pasta, NA-TPG1 termisk pasta, rengöringsduk, SecuFirm2+ Mounting Kit, 4 distansbrickor, torx skruvmejsel, metallfodralemblem |
| Kompatibilitet | Socket AM5, Socket AM4, LGA1851 Socket, LGA1700 Socket, LGA1200 Socket, LGA1156 Socket, LGA1155 Socket, LGA1151 Socket, LGA1150 Socket |
| Kylarmaterial | Kopparbas och värmerör med aluminiumkylflänsar |
| Antal fläktar | Dubbla |
| Fläktdiameter | 140 mm |
| Fläkthöjd | 25 mm |
| Fläktlager | SSO2-lager |
| Rotationshastighet | 1500 rpm |
| Bullernivå | 19.7 - 24.8 dBA |
| Starkströmskontakt | 4-stifts fläktkontakt |
| Märkspänning | 12 V |
| Egenskaper | Värmerörsteknik, Stöd för PVM (Pulse-width modulation), 8 kopparvärmerör, asymmetriska fenstaplar, progressiv-böjd impeller |
| Dimensioner (BxDxH) | 15 cm x 15.2 cm x 16.8 cm |
| Vikt | 1.525 kg |
| Tillverkarens garanti | 6 års garanti |