| Produktbeskrivning | Dynatron A41 - Processorkylare - (för: TR4, SP3, sTRX4, sWRX8) - koppar - 80 mm - 1U |
| Produkttyp | Processorkylare |
| Kompatibilitet | Socket TR4, Socket SP3, Socket sTRX4, Socket sWRX8 |
| Kylarmaterial | Koppar |
| Fläktdiameter | 80 mm |
| Fläkthöjd | 13 mm |
| Fläktlager | Dubbelt kullager |
| Rotationshastighet | 2000/4900/8600 rpm |
| Luftflöde | 5.59/14.76/26.25 cfm |
| Bullernivå | 23.3/43.5/62.2 dBA |
| Starkströmskontakt | 4-stifts fläktkontakt |
| Märkspänning | 12 V |
| Egenskaper | Stöd för PVM (Pulse-width modulation), Thermal Grease Shin-Etsu 7762 förtryckt, TDP up to 225W |
| Höjd (U-format) | 1U |
| Produktmaterial | Koppar |
| Dimensioner (BxDxH) | 12 cm x 8.2 cm x 2.84 cm |
| Vikt | 480 g |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |