| Produktbeskrivning | Deepcool AK400 WH - Processorkylare - (för: LGA1155, LGA1150, LGA1151, AM4, LGA1200, LGA1700, AM5) - 120 mm |
| Produkttyp | Processorkylare |
| Kompatibilitet | LGA1155 Socket, LGA1150 Socket, LGA1151 Socket, Socket AM4, LGA1200 Socket, LGA1700 Socket, Socket AM5 |
| Fläktdiameter | 120 mm |
| Fläkthöjd | 25 mm |
| Fläktlager | Fluid Dynamic-lager |
| Rotationshastighet | 500-1850 rpm |
| Luftflöde | 66.47 cfm |
| Bullernivå | 29 dBA |
| Starkströmskontakt | 4-stifts fläktkontakt |
| Märkspänning | 12 V |
| Egenskaper | Stöd för PVM (Pulse-width modulation), 4 kopparvärmerör (6 mm), basteknik med direktberöring, TDP upp till 220 W |
| Dimensioner (BxDxH) | 12.7 cm x 9.7 cm x 15.5 cm |
| Vikt | 661 g |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |