| Produktbeskrivning | Cooler Master Hyper 212 Pro - Processorkylare - (för: LGA1851, LGA1700, LGA1200, LGA1151, LGA1150, LGA1155, LGA1156, AM4, AM5) - aluminiumfenor - 120 mm - svart |
| Produkttyp | Processorkylare |
| Färg | Svart |
| Kompatibilitet | LGA1851 Socket, LGA1700 Socket, LGA1200 Socket, LGA1151 Socket, LGA1150 Socket, LGA1155 Socket, LGA1156 Socket, Socket AM4, Socket AM5 |
| Kylarmaterial | Aluminiumfenor |
| Fläktdiameter | 120 mm |
| Fläkthöjd | 25 mm |
| Fläktlager | Loop dynamic bearing |
| Rotationshastighet | 690-2500 rpm |
| Luftflöde | 70,7 cfm |
| Bullernivå | 32.8 dBA |
| Starkströmskontakt | 4-stifts PWM |
| Märkspänning | 12 V |
| Egenskaper | Adressbar Gen 2 RGB, Stöd för PVM (Pulse-width modulation), 4 värmerör, HDC-teknik (Heat-pipe Direct Contact) |
| Dimensioner (BxDxH) | 12 cm x 12 cm x 2.5 cm |
| Vikt | 700 g |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |