| Produktbeskrivning | ARCTIC Liquid Freezer III 280 - Kylsystem med vätska till processorn - Elementstorlek: 280 mm - (för: AM4, LGA1700, AM5) - vit |
| Produkttyp | Kylsystem med vätska till processorn |
| Förpackningens innehåll | Värmepasta MX-6 (0,8 g) |
| Färg | Vit |
| Kompatibilitet | Socket AM4, LGA1700 Socket, Socket AM5 |
| Storlek på vätskekylare | 280 mm |
| Fläktlager | Fluid Dynamic-lager |
| Rotationshastighet | 200-1900 rpm |
| Luftflöde | 69.9 cfm |
| Starkströmskontakt | 3-stifts ARGB-anslutning, 4-stifts PWM |
| Märkspänning | 12 V |
| Egenskaper | Stöd för PVM (Pulse-width modulation), adresserbar RGB LED |
| Vikt | 1.71 kg |
| Tillverkarens garanti | 6 års garanti |