| Produktbeskrivning | ARCTIC Freezer 36 - Processorkylare - multikompatibel - (för: LGA1700, LGA1851, AM4, AM5) - värmerör av koppar med aluminiumflänsar - 120 mm - standard |
| Produkttyp | Processorkylare - multikompatibel |
| Förpackningens innehåll | Värmepasta MX-6 (0,8 g) |
| Färg | Standard |
| Kompatibilitet | LGA1700 Socket, LGA1851 Socket, Socket AM4, Socket AM5 |
| Kylarmaterial | Värmerör av koppar med aluminiumflänsar |
| Antal fläktar | Dubbla |
| Fläktdiameter | 120 mm |
| Fläktlager | Fluid Dynamic-lager |
| Rotationshastighet | 200 - 1800 vpm |
| Starkströmskontakt | 4-stifts PWM |
| Märkspänning | 12 V |
| Egenskaper | Stöd för PVM (Pulse-width modulation), 4 värmerör (6 mm), PWM Sharing Technology (PST), tryckstiftsfäste |
| Dimensioner (BxDxH) | 10.4 cm x 12.6 cm x 15.9 cm |
| Vikt | 890 g |
| Tillverkarens garanti | 6 års garanti |