| Produktbeskrivning | Intel Arc Pro B70 - Grafikkort - Arc Pro B70 - 32 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 |
| Typ av enhet | Grafikkort |
| Busstyp | PCI Express 5.0 x16 |
| Grafikmotor | Intel Arc Pro B70 - upp till 367 TOPS |
| Minne | 32 GB GDDR6 |
| Kärnklocka | 2280 MHz |
| Snabbklocka | 2800 MHz |
| Minnesgränssnitt | 256-bit |
| Max upplösning | 7680 x 4320 |
| Maximal upplösning | DisplayPort: 7680 x 4320 vid 120 Hz/ HDMI: 7680 x 4320 vid 120 Hz |
| Max antal bildskärmar som stöds | 4 |
| API-stöd | oneAPI, OpenVINO, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3, OpenGL 4.6, OpenCL 3.0 |
| Dimensioner (BxDxH) | 9.91 cm x 26.7 cm |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |