| Produktbeskrivning | snom V420 - Konferenskamera - färg - 8 MP - 3840 x 2160 - ljud - USB 3.0 |
| Typ av enhet | Konferenskamera - fast |
| EU:s datalagar | Https://www.snom.com/en/footer/discover-snom/eu-data-act/ |
| Ljud | Ja: strålformande tredubbla mikrofoner |
| Kameramonteringstyp | Klämskon för montering |
| Dimensioner (BxDxH) | 5.6 cm x 8.1 cm x 5.7 cm |
| Vikt | 139.5 g |
| Färg | Gun metal black |
| Anslutningsteknik | Kabelanslutning |
| Kamera | Färg |
| Max upplösning | 3840 x 2160 |
| Bildhastighet (max) | 30 frames per second |
| Videoformat | 4K, 1080p, 720p |
| Bildsensortyp | CMOS - 1/2.7" - 8 MP |
| Fokuseringsjustering | (minimiavstånd 50 cm) |
| Iris-lins | F/2.4 |
| Gränssnitt | USB 3.0 |
| Medföljande kablar | 1 - kamerakabel - 2.2 m |
| Egenskaper | LED-indikator, integrerat linsskydd, inbyggt TV-fäste, automatic exposure control (AEC), low brightness compensation |
| Tillverkarens garanti | 1 års garanti |
| Miljöparametrar (vid drift) | 5 °C - 35 °C |