| Produktbeskrivning | Ubiquiti UniFi Protect G4 PTZ - Nätverksövervakningskamera - PLZ - fiffelsäker/vattentät - färg (Dag&Natt) - 8 MP - 3840 x 2160 - 4K - motoriserad - GbE - H.264 - PoE ++ |
| Typ av enhet | Nätverksövervakningskamera - panorering / lutning / zoom - fiffelsäker/vattentät |
| Kameramonteringstyp | Väggfäste |
| Dimensioner (BxDxH) | 20.7 cm x 22.37 cm x 34.13 cm |
| Vikt | 3.8 kg |
| Anslutningsteknik | Kabelanslutning |
| Kamera | Färg - Dag&Natt |
| Optisk zoomning | 22 x |
| Max upplösning | 3840 x 2160 |
| Bildhastighet (max) | 24 frames per second |
| Videoformat | 4K |
| Bildsensortyp | CMOS - 1/1.8" - 8 MP |
| Kontroll brännvidd | Motoriserad zoom |
| Iris-lins | F/1.5 |
| Gränssnitt | Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Spänning | PoE ++ |
| Egenskaper | High Dynamic Range (HDR), IR-klippfilter, Ambarella S5L66-processor, återställningsknapp |
| Miljöparametrar (vid drift) | -40 °C - 50 °C; 0 - 90 % (icke-kondenserande) relativ luftfuktighet |