| Produktbeskrivning | Bolide BC1509FC - Övervakningskamera - öga - dammtät/vattentät - färg (Dag&Natt) - 5 MP - 2592 x 1944 - fast lins - ljud - AHD, TVI, CVI, CVBS - DC 12 V |
| Typ av enhet | Övervakningskamera - fast - öga - dammtät/vattentät |
| Ljud | Ja |
| Dimensioner (BxDxH) | 10.16 cm x 10.16 cm x 10.16 cm |
| Vikt | 431 g |
| Färg | Vit |
| Anslutningsteknik | Kabelanslutning |
| Kamera | Färg - Dag&Natt - NTSC, PAL |
| Max upplösning | 2592 x 1944 |
| Bildhastighet (max) | 30 frames per second |
| Bildsensortyp | PS CMOS - 1/2.7" - 5 MP |
| Mimimibelysning | 0.05 lux - färg - F1.2 - AGC on |
| Kontroll brännvidd | Fast lins |
| Brännvidd | 2.8 mm |
| Iris-lins | F/1.0 |
| Gränssnitt | AHD, TVI, CVI, CVBS |
| Spänning | DC 12 V |
| Egenskaper | Vitbalans, Automatic Gain Control (AGC), inbyggd LED-lampa, automatisk elektronisk slutare, bildspegling, metallhölje, Bakgrundsbelysningskompensation (BLC) |
| Miljöparametrar (vid drift) | -40 °C - 55 °C; 0 - 90% relativ luftfuktighet |