| Produktbeskrivning | BTG BTG1235/AHQ - Övervakningskamera - kula - färg (Dag&Natt) - 2 MP - 1080p - fast lins - AHD, CVI, TVI, CVBS - DC 12 V |
| Typ av enhet | Övervakningskamera - fast - kula |
| Dimensioner (BxDxH) | 18.5 cm x 7.73 cm x 6.85 cm |
| Färg | Vit |
| Anslutningsteknik | Kabelanslutning |
| Kamera | Färg - Dag&Natt - NTSC, PAL |
| Bildhastighet (max) | 30 frames per second |
| Videoformat | 1080p |
| Bildsensortyp | PS CMOS - 1/3" - 2 MP |
| Mimimibelysning | 0.08 lux - färg - F1.2 - AGC on 0 lux - IR |
| Kontroll brännvidd | Fast lins |
| Brännvidd | 3.6 mm |
| Fokuseringsjustering | Manuell |
| Gränssnitt | AHD, CVI, TVI, CVBS |
| Spänning | DC 12 V |
| Egenskaper | 960H-teknologi, Bakgrundsbelysningskompensation (BLC), ljuskontroll, skärpekontroll, digital brusdämpning, färgkontroll, mättnadskontroll, ICR switch support, Control over Coax (CoC) |
| Miljöparametrar (vid drift) | -40 °C - 60 °C; 0 - 85% RH relativ luftfuktighet |