| Produktbeskrivning | BTG BTG1209AVAIR/AHQ - Övervakningskamera - kupol - färg (Dag&Natt) - 2 MP - 1080p - varifokal - AHD, CVI, TVI, CVBS - DC 12 V |
| Typ av enhet | Övervakningskamera - fast - kupol |
| Dimensioner (BxDxH) | 13.2 cm x 13.2 cm x 10.57 cm |
| Anslutningsteknik | Kabelanslutning |
| Kamera | Färg - Dag&Natt - NTSC, PAL |
| Optisk zoomning | 4.3 x |
| Bildhastighet (max) | 30 frames per second |
| Videoformat | 1080p |
| Bildsensortyp | PS CMOS - 1/2.9" - 2 MP |
| Mimimibelysning | 0.08 lux - färg - F1.2 - AGC on 0 lux - IR |
| Kontroll brännvidd | Varifokal |
| Brännvidd | 2.8 mm - 12 mm |
| Fokuseringsjustering | Manuell |
| Gränssnitt | AHD, CVI, TVI, CVBS |
| Spänning | DC 12 V |
| Egenskaper | 960H-teknologi, ICR switch support, Bakgrundsbelysningskompensation (BLC), ljuskontroll, skärpekontroll, digital brusdämpning, färgkontroll, mättnadskontroll, vitbalans |
| Miljöparametrar (vid drift) | -20 °C - 60 °C; 0 - 90 % (icke-kondenserande) relativ luftfuktighet |