| Produktbeskrivning | Sony a6700 ILCE-6700 - Digitalkamera - spegellöst - 26.0 MP - APS-C - 4 K / 119.88 fps - endast stomme - Wi-Fi, Bluetooth |
| Typ av produkt | Digitalkamera - 4 K - spegellöst system |
| Lins inkluderad | Endast stomme |
| Minneskortuttag | SD card |
| Bildprocessor | BIONZ XR |
| Trådlöst gränssnitt | Wi-Fi, Bluetooth |
| Sensorupplösning | 26.0 Megapixel |
| Max. videoupplösning | 3840 x 2160 |
| Digital zoomning | 2x |
| Bildstabiliserare | Optisk (5-axlars bildsensorbytesmekanism) |
| Sökare | Elektronisk - 0.39" - färg - OLED |
| Display | LCD-display - 3" |
| Batterier som stöds | Sony NP-FZ100 litiumjonbatteri - 2280 mAh (inkluderad) |
| Gränssnitt | HDMI, USB 3.2 |
| Dimensioner (BxDxH) | 12.2 cm x 7.51 cm x 6.9 cm |
| Vikt | 409 g |