| Produktbeskrivning | Sony a ZV-E10L - Digitalkamera - spegellöst - 24.2 MP - APS-C - 4 K / 30 fps - 3x optisk zoom 16-50mm Power Zoom-objektiv - Wireless LAN, Bluetooth - svart |
| Typ av produkt | Digitalkamera - 4 K - spegellöst system |
| Lins inkluderad | 16-50mm Power Zoom-objektiv |
| Minneskortuttag | Memory Stick PRO Duo-kort, SD card |
| Bildprocessor | BIONZ X |
| Trådlöst gränssnitt | Wireless LAN, Bluetooth |
| Sensorupplösning | 24.2 Megapixel |
| Max. videoupplösning | 3840 x 2160 |
| Objektivsystem | Zoomlins - 3x zoom - 16 - 50 mm - f/3.5-5.6 PZ OSS |
| Fokuseringsjustering | Automatisk, manuell |
| Min. fokuseringsavstånd | 25 cm |
| Bildstabiliserare | Elektronisk (med aktivt läge) |
| Display | LCD-display - 3" |
| Batterier som stöds | Sony NP-FW50 litiumjonbatteri - 1080 mAh (inkluderad) |
| Gränssnitt | HDMI, USB 3.1 |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 11.52 cm x 4.48 cm x 6.42 cm |
| Vikt | 343 g |